تایتل قالب طراحی سایت سئو قالب بیان
برای بهتر نوشتن، قلم را بهتر به دست بگیر !


داستانی شیرین و دل چسب، به شرینی طالبی‌های لوزی شکل در داستان. و لذتی که در سواری دوچرخه طلایی هست، در خواندن این داستان هم هست؛ بیشتر ما در دوران گذشته این چنین خاطراتی داشته‌ایم و یا شنیدن این داستان بیشتر خاطرات خودمان در ذهنمان مرور می‌شوند، و این زرنگی نویسنده است که باعث شده خواننده با خاطرات نویسنده همزاد پنداری کند.

نویسنده در انتقال حس خود به مخاطب، موفق بوده است.
و اینکه نویسنده داستانویسی را خوب می‌داند و از عناصر به خوبی استفاده کرده است. و این بازی با میوه‌ها است که آدم را هوس خوردن می‌اندازد، ولی این استفاده از « قارچ »، به جای « قاچ » این هوس را از بین می‌برد، اگر با تحقیق‌های صحیح به این نتیجه رسیدید، باید آن را در مجامع علمی ارائه بدهید و تا وقتی فراگیر نشده است نباید در نوشته‌ای که نویسنده‌ی آن عموم مردم هستند استفاده کرد، و به همین دلیل هم با رسم الخطی که آقای امیر خانی در رمان‌هایش استفاده می‌کند کاملا مخالفم، از این قبیل کار‌ها نه تنها پیام را به خوبی انتقال نمی‌دهد، بلکه خواننده را به زحمت می‌اندازد.
من در فرهنگ لغت‌های عمید، معین و  دهخدا، این واژه ترکی را جستوجو کردم، ولی همه گفته بودن قاچ، حال باید به ترک‌ها رجوع کرد و مطمئن شد که باید گفت قارچ یا قاچ !

و نکته‌ی دیگر اینکه خواننده نمی فهمد که زمان داستان حال است یا گذشته؟ و در بین حال و گذشته سرگردان است؛ هرچند بعضی ها این سردرگمی را به عمد ایجاد می‌کنند، ولی اگر از حد بگذرد و یا در ادامه از سردرگمی خارج نشود؛ به داستان آسیب وارد می‌کند.

و در آخر اینکه شروع داستان آنقدر جذابیت و کشش نداشت که بتواند هر خواننده‌ای را به انتها داستان برساند، هرچند در میانه داستان این کشش به وجود می‌آید ولی هیچ تضمینی نیست که خواننده به این حذابیت برسد و در همان ابتدا رهایش نکند!
پس بهتر بود، ابتدای داستان را جذاب می‌کرد.
و این زیبایی قلم نویسنده فوق العاده بود.

نظرات (۱)

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">

ن وَ الْقَلَمِ وَ ما یَسْطُرُونَ

با قلم، وبلاگ و کتاب رفاقت دارم!

☆☆☆☆☆☆☆
من در حال آموختن هستم!
و در این وبلاگــ تلاش می‌کنم باب گفتگو باز شود؛
پس اگر اشتباه می‌کنم با خیال راحت نظرت را بگو در منطق من تعصب راه ندارد!