تایتل قالب طراحی سایت سئو قالب بیان
برای بهتر نوشتن، قلم را بهتر به دست بگیر !در کتاب لوازم نویسندگی از جناب نادر ابراهیمی حدود صفحه ۱۱، آمده است که : نویسنده یعنی آن‌که در یکی از انواع داستان دستی دارد !


این اطلاق نویسنده بر آفرینندگان ادبیات داستانی شاید کمی جفا باشد، من اگر بخواهم نویسنده را تعریف کنیم می‌گویم مخالف مؤلف !


   مؤلف یعنی کسی که بیش‌از رکن صورت و غالب نوشته خود به محتوا و مواد آن می‌پردازد ... گویی که فرم نوشته خود را رها کرده و به محتوا می‌اندیشد .


بنابراین نویسنده کسی است که ساختار و فرم نوشته به اندازه‌ی محتوا برای او اهمیت دارد.

         مستحضر هستید که نویسنده کسی نیست که صرفا به غالب نوشته بپردازد و محتوای حقیقی را رها سازد و تنها با آرایه‌های ادبی دل خود را به ظاهر خوش دارد ؟


بنابراین نویسندگی مرز میان ظاهرگرایی و غالب گریزی است.


چنانچه قبلا گفته شده برای نویسنده، علاوه‌بر آداب نوشتن، نرم‌افزار تحریر هم لازم است؛ و آن پایه نظری نویسندگی عبارت است از : 

۱. ذوق و استعداد و تجربه و فن مخاطب شناسی 

۲. عالم در زمینه‌های مختلف و تخصص در چند زمینه  


و اما پایه کاربردی نویسندگی را هم که در آداب تحریر می‌توانید بیابید.ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">

ن وَ الْقَلَمِ وَ ما یَسْطُرُونَ

قلم، آن دست‌مایه سوگند خدا، از علایق شخصی من است!

☆☆☆☆☆☆☆
من در حال آموختن هستم!
و در این وبلاگــ تلاش می‌کنم باب گفتگو باز شود؛
پس اگر اشتباه می‌کنم با خیال راحت نظرت را بگو در منطق من تعصب راه ندارد!